Lara (şarkıcı)

 

 
Doğum adı
Fatma Nur Ergüder
Doğum
19 Mart 1979 (1979-03-19) (31 yaşında)Kırıkkale
Tarz(lar)
Pop müzik
Meslek(ler)
Şarkıcı
Etkin yılları
2003-günümüz
Plak şirketi
Ozan Video (2003-)
Fatma Nur Ergüder veya sahne adıyla Lara (d. 19 Mart 1979) Türk şarkıcı.Kırıkkale ilinde müzisyen bir ailenin çocuğu olarak doğdu. Kırıkkale’de lise mezun olduktan sonra Alanya‘da hostes olarak çalıştı.Lara’nın ilk albümü, 5 Haziran 2003 tarihinde çıktı. Ozan Müzik ile “Işık” ilk albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. 27 Mayıs 2005 tarihinde “Adam Gibi Adam” adlı ikinci albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı. 15 Ocak 2008‘de “Yadigar” adlı üçüncü ve son albümünü çıkardı.
Konu başlıkları
 
 
 Diskografi Albümler
 Işık (2003)
Video klipleri Allah VersinKatmer Katmer
  • Adam Gibi Adam
  • Tövbekar
  • Yolla
Liste başarıları  
Albüm
Single
En yüksek
Türkiye Türkiye[1]
Avrupa Birliği Avrupa[2]
Yadigar
“Güvenmiyorum”
4
Yolla
“Yolla”
6
Kaynakça  Billboard Türkiye Top 20 Listesi 9 Mart 2009 tarihinde erişilmiştir.
  1. ^ Euro Airplay Hot 100
Guitar template.gifFlag of Turkey.svg
 Türk bir müzisyenin biyografisi olan bu madde bir taslaktır. İçeriğini geliştirerek Vikipedi’ye katkıda bulunabilirsiniz.

 
Lara (singer)
Birth name :Fatma Nur Erguder
Date of birth :19 March 1979 (1979-03-19) (age 31)
Kirikkale
The Pop music genre (s)
Occupation (s) Singer
Active from  2003-present
Fatma Nur Erguder or the stage name Lara (born March 19, 1979) is a Turkish singer.
She was born in Kırıkkale province into a family of musicians. Kirikkale, after graduating, she worked as a hostess in Alanya in high school.Lara’s first album, released on June 5, 2003. The first album  was called “Light  (Işık)” , Music Ozan.  In may 27, 2005,  the second album, again, “Man like a Man” is a great success. January 15, 2008, the third and final album, named “Memory (Yadigar)”.
 
Subject
1 Discography
1.1 ‘s albums
1. the 2 Video clips
1. the 3 chart performance
2 Bibliography
Discography
 albums 
Light (2003)
Man like a man (2005)
Memory (2008)
Way (2010)
Let God Video clips
Waffle Waffle
Man Man
Tövbekar
Way
Chart performance
AlbümSingleEn high
Turkey [1] Europe [2]
“Don’t trust” “,” 4-Yadigar
“The Way”, “Way” 6-
^ “Billboard Turkey Top 20 chart bibliography
retrieved on March 9, 2009.
^ “Euro Airplay Hot 100